“Έσπασε” την… κατάρα 7 ημιχρόνων έπειτα από 58 μέρες

Τι συνέβη για τον Άρη στο ματς με τη Λαμία

Ο Άρης προηγήθηκε με τέρμα του Φαμπιάνο στο 17′ του αγώνα κόντρα στη Λαμία, κάνοντας κάτι που… αγνοούσε το τελευταίο διάστημα. Δηλαδή, να σκοράρει στο πρώτο ημίχρονο των παιχνιδιών του. Πέρασε πολύς καιρός από τότε που οι “κίτρινοι” μπήκαν σε θέση… οδηγού στο α’ 45λεπτο.

Ήταν το ματς με τον Αστέρα στις 11/9, όταν ο Γκρέι είχε κάνει το 0-1. Έκτοτε, ο Άρης δεν κατάφερε να σκοράρει στα πρώτα ημίχρονα επτά συνεχόμενων αγώνων του! Δηλαδή, κόντρα στον Ολυμπιακό, τον Βόλο, την ΑΕΚ, τον Ιωνικό, τον Παναθηναϊκό, τον ΟΦΗ και τον Ατρόμητο.

Στο χθεσινό παιχνίδι με την Λαμία ο Άρης ήταν εντυπωσιακός στο α’ 45λεπτο με το 3-0 και ταυτόχρονα “έσπασε” την κατάρα 7 πρώτων ημιχρόνων, στα οποία είχε μείνει “άσφαιρος”. Αυτό συνέβη μετά από 58 μέρες (τόσες μέρες μεσολάβησαν από το ματς με τον Αστέρα μέχρι και το παιχνίδι κόντρα στη Λαμία). Αν μη τι άλλο, πάρα πολλές…