Δεύτερη νίκη στο πρωτάθλημα για την Σαμπντόρια (2-1) επί της Σπέτσια

Σε τυπική διαδικασία από το πρώτο ημίχρονο μετέτρεψε το παιχνίδι με την Σπέτσια η Σαμπντόρια, η οποία επικράτησε με 2-1 για την 9η αγωνιστική της Serie A.

Το σκορ για την ομάδα της Γένοβα άνοιξε στο 15ο λεπτό ο Γκιάσι με αυτογκόλ και στο 36’ οι γηπεδούχοι φρόντισαν να ολοκληρώσουν τη σεμνή τελετή, καθώς ο Καντρέβα από ασίστ του Γκαμπιαντίνι διαμόρφωσε το 2-0. Το τελικό σκορ διαμορφώθηκε στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων με ένα εκπληκτικό γκολ του πρώην άσου της ΑΕΚ, Βέρντε.

Για τους φιλοξενούμενους βασικός αγωνίστηκε ο πρώην κεντρικός αμυντικός του Ολυμπιακού, Δημήτρης Νικολάου και έβγαλε όλο το ενενηντάλεπτο.