Aυτό που… ξέχασε ο Άρης

Πέρασαν 46 μέρες…

Ο Άρης θα μπορούσε να προηγηθεί στο ντέρμπι με τον Παναθηναϊκό, εάν η μία από τις δύο ευκαιρίες του Ιτούρμπε κατέληγε στα δίχτυα. Ή αν θέλετε, εφόσον ο Παραγουανός πάσαρε προς τον Ζερβίνιο, στην… λάθος απόφαση που πήρε για να τελειώσει μόνος του την φάση. Τελικά, τίποτα από τα παραπάνω δεν συνέβη και έτσι ο Άρης δεν πήρε κεφάλι στο σκορ στο πρώτο ημίχρονο, κατά την διάρκεια του οποίου συνεχίζεται να εμφανίζεται το… μηδέν επιθετικά.

Οι παίκτες των “κιτρίνων”, στα τελευταία πέντε παιχνίδια στο πρωτάθλημα, δεν έχουν καταφέρει να παραβιάσουν την αντίπαλη εστία κατά το πρώτο ημίχρονο. Ο Άρης έχει… ξεχάσει να σκοράρει στο πρώτο 45λεπτο και τελευταία φορά που συνέβη αυτό, ήταν απέναντι στον Αστέρα Τρίπολης. Ήταν 11/9 όταν ο Γκρέι διαμόρφωσε το 0-1 για τους “κίτρινους” στο α’ ημίχρονο. Από τότε, πέρασαν 46 μέρες…

Ώρα, λοιπόν, ο Άρης να ξαναθυμηθεί να σκοράρει στο πρώτο ημίχρονο, αρχής γενομένης από το ματς με τον ΟΦΗ. Κι αν αυτό, γίνει περισσότερο από μια φορά στην διάρκεια του πρώτου 45λεπτου, τότε… ακόμη καλύτερα, για να απλοποιηθεί το έργο της ομάδας του Πάρντιου σχετικά με την υπόθεση νίκη.