Ερασιτέχνης
Άρση Βαρών: Τέσσερα μετάλλια στο περιφερειακό πρωτάθλημα
![](http://i0.wp.com/yellowradio.gr/wp-content/uploads/2024/03/aris_arsivarwn-090000.jpg?resize=780%2C470&ssl=1)
Με τέσσερα μετάλλια επέστρεψαν οι δυο αθλητές του τμήματος Άρσης Βαρών του συλλόγου μας που συμμετείχαν στο περιφερειακό πρωτάθλημα παίδων – κορασίδων – εφήβων.
Συγκεκριμένα η Αθανασία Πανού (γεννημένη το 2010) στην πρώτη της εμφάνιση στα 45 κιλά κατέκτησε την πρώτη θέση και στη κίνηση του αρασέ και σε αυτή του επολε ζετέ με 6/6 έγκυρες προσπάθειες.
Το ίδιο και ο Ραφαήλ Δεμερτζής κατέκτησε τη δεύτερη θέση στην κίνηση και του αρασέ και του επολέ ζετέ στην κατηγορία εφήβων 81κ εξασφαλίζοντας την πρόκριση του στο πανελλήνιο πρωτάθλημα με 6/6 έγκυρες προσπάθειες.
Πολλά συγχαρητήρια στους αθλητές μας.
![](http://i0.wp.com/arisac.gr/wp-content/uploads/IMG_7049.jpeg?w=708&ssl=1)
![](http://i0.wp.com/arisac.gr/wp-content/uploads/IMG_7050.jpeg?w=708&ssl=1)