Αποστολή στην Ριζούπολη με Βελεθ
![Με αρχηγό τον Βέλεθ ο Άρης στην Τούμπα!](http://i0.wp.com/yellowradio.gr/wp-content/uploads/2018/10/velez.png?resize=780%2C405&ssl=1)
Στις εγκαταστάσεις του Δασυγένειου Αθλητικού Κέντρου προπονήθηκαν σήμερα το πρωί οι ποδοσφαιριστές του ΑΡΗ ενόψει της αναμέτρησης της Δευτέρας με τον Απόλλωνα Σμύρνης στο γήπεδο της Ριζούπολης «Γ. Καμάρας» (12/11, 19:00), στο πλαίσιο της 10ης Αγωνιστικής του πρωταθλήματος «Super League Σουρωτή» της αγωνιστικής περιόδου 2018-2019.
Μετά την ολοκλήρωση της προπόνησης ανακοινώθηκαν από τον Αποστόλη Τερζή τα ονόματα ποδοσφαιριστών που απαρτίζουν την αποστολή του ματς της Ριζούπολης, που θα ταξιδέψει αεροπορικώς το απόγευμα για την Αθήνα.
Ο Βέλεθ, που ξεπέρασε τον τραυματισμό του, βρίσκεται μεταξύ των 20 επιλογών, ενώ απουσιάζει ο Μάβραϊ, ο οποίος δεν έχει δικαίωμα συμμετοχής λόγω των προσεχών υποχρεώσεων του με την Εθνική Αλβανίας.
Η αποστολή αποτελείται από 20 ποδοσφαιριστές, που είναι οι εξής:
Cuesta, Καντιμοίρης, Mateo Garcia, Bruno Gama, Colazo, Fran Velez, Hugo Souza, Diguiny, Basha, Younes, Matilla, Martinez, Menendez, Ναζλίδης, Σιώπης, Δεληζήσης, Τζανακάκης, Βαλεριάνος, Κωνσταντινίδης, Διαμαντόπουλος.