Στο Top-10 της 5ης αγωνιστικής του BKT EuroCup το κάρφωμα του Μπανκς (vid)

Στη 6η θέση των πιο εντυπωσιακών φάσεων της αγωνιστικής βρέθηκε το φόλλου κάρφωμα του 26χρόνου Αμερικανού

Η φάση πραγματοποιήθηκε στη πρώτη περίοδο του αγώνα της Τετάρτης (23/10) κόντρα στη Τσεντεβίτα Ολίμπια στην ήττα του Άρη με 75-82.

Με το σκορ στο 9-9 και κάτι λιγότερο από 5′ να απομένουν για τη λήξη του δεκαλέπτου, ο Τολιόπουλος έκανε το back-door, αστόχησε στο φλόουτερ αλλά εκεί ήταν ο ύψους 2.08μ. Αμερικάνος για να βάλει τη μπάλα στο καλάθι των Σλοβένων.

O Mπανκς χρησιμοποιήθηκε για 5:20 λεπτά από τον Γιάννη Καστρίτη παρότι ξεκίνησε βασικός. Σε αυτό το διάστημα είχε 4 πόντους με 2/2 σουτ, ένα ριμπάουντ και δύο φάουλ.