Ροή ειδήσεων

Προβλημάτισε ο Άρης απέναντι στη Χάποελ (72-100)

Με 28 πόντους διαφορά ηττήθηκε στο άδειο Αλεξάνδρειο ο Άρης απέναντι στην ομάδα της Χάποελ Τελ Αβιβ.

Η διαφορά των δύο ομάδων ήταν κάτι περισσότερο από εμφανής, με τον Άρη να αντιμετωπίζει σοβαρά προβλήματα από το πρώτο κιόλας δεκάλεπτο, όπου και δέχθηκε 35(!) πόντους, με το πρώτο ημίχρονο να κλείνει με σκορ 28-60.

Ο Άρης προβλημάτισε σε επίθεση και άμυνα με μοναδική θετική νότα την παρουσία του Ντε Τζούλιους που έκανε την καλύτερη του εμφάνιση σε σύγκριση με τα υπόλοιπα φιλικά.

Στο δεύτερο μέρος οι κιτρινόμαυροι μάζεψαν τη διαφορά με την τρίτη περίοδο να κλείνει με 55-78 με τον Άρη να φτάνει έως και το -21, αλλά η Χάποελ απάντησε στο τέταρτο δεκάλεπτο με το τελικό 72-100.