Η Μακάμπι “διέλυσε” εκτός έδρας τον Ολυμπιακό με… τεσσάρα!

Και ουσιαστικά, τελείωσε το θέμα της πρόκρισης στην επόμενη φάση του Conference League

Σε θρίαμβο της Μακάμπι Τελ Αβίβ εξελίχθηκε το εκτός έδρας ματς απέναντι στον Ολυμπιακό για το Conference League. Oι Ισραηλινοί, τους οποίους αντιμετώπισε πέρυσι ο Άρης, διέσυραν τους “ερυθρόλευκους” με 1-4! Με τον χειρότερο δυνατό τρόπο ξεκίνησε για τον Ολυμπιακό ο αγώνας, καθώς μόλις στο 5ο λεπτό ο Ζάχαβι έκανε το 0-1 μέσα από την περιοχή.

Σαν να μην έφτανε αυτό, στο 9′ ήρθε και το 0-2, με τον Σαχάρ να σκοράρει μετά από επέμβαση του Πασχαλάκη σε σουτ του Πέρετζ. Ο Ολυμπιακός μείωσε σε 1-2 με τον Ελ Κααμπί στο 13′ και ο Ζάχαβι ξαναχτύπησε για την Μακάμπι Τελ Αβίβ, στέλνοντας την μπάλα στα δίχτυα στο 30ό λεπτό για το 1-3. Τέλος, στο 74′ η άμυνα του Ολυμπιακού πιάστηκε ξανά στον ύπνο και ο αμαρκάριστος Πέρετς με γυριστή κεφαλιά έγραψε το 1-4.