Φοβερός και τρομερός: Πρώτος σε… όλες τις κατηγορίες ο Χάρελ!

Απίθανα όσα έκανε…

Ο Ρόνι Χάρελ είχε τεράστια συμβολή στο “διπλό” του Άρη στην Ουλμ. Στο πρώτο ημίχρονο τελείωσε με 8 πόντους και η στατιστική του με την λήξη του ματς “έδειχνε” 19 πόντους για τον Αμερικανό. Ομως, το σκοράρισμα δεν ήταν ο μόνος τομέας που βοήθησε ο Χάρελ, αφού στην κυριολεξία τα έκανε… όλα.

Μάλιστα, όταν ο Άρης άρχισε να “χτίζει” μεγάλη διαφορά στο τρίτο δεκάλεπτο και με το σκορ στο 44-58, ο Αμερικανός είχε 2/3 δίποντα 4/5 τρίποντα, 6 ριμπάουντ, 4 ασίστ, 4 κλεψίματα και 28 βαθμούς στο ranking. Έτσι, πήρε από το… χεράκι τον Άρη για να τον οδηγήσει στην τεράστια νίκη της Τετάρτης.

Τελικά, ολοκλήρωσε το ματς με 8 ριμπάουντ (4 επιθετικά/αμυντικά), 7 ασίστ, 6 κλεψίματα, 5/8 τρίποντα και 2/4 δίποντα σε 34′ συμμετοχής. Μάλιστα, ο Αμερικανός ήταν πρώτος σε… όλα! Ηταν ο πρώτος του Άρη στο ranking, στο σκοράρισμα, στα -συνολικά- ριμπάουντ, στις ασίστ, στα κλεψίματα αλλά και στα κοψίματα. Απίθανος Χάρελ από… άλλο πλανήτη!