Στην παράταση οδηγήθηκε το Αραράτ-Εγνατία

Μερικά λεπτά ακόμα θα χρειαστεί να περιμένει ο Άρης για να μάθει τον αντίπαλό του στο Conference League.

Η κανονική διάρκεια του δευτέρου ημιχρόνου ολοκληρώθηκε με την Εγνατία και την Αραράτ να οδηγούνται ξανά στα αποδυτήρια.

Το ματς θα κριθεί ή στην παράταση είτε στα πέναλτι μιας και το παιχνίδι ολοκληρώθηκε με το σκορ να βρίσκεται στο 2-2 σε συνδυασμό με το πρώτο παιχνίδι που έληξε 1-1.

Μετά τα τριάντα αυτά λεπτά της παράτασης, αν το σκορ παραμείνει ισόπαλο, οι δύο ομάδες θα οδηγηθούν στα πέναλτι κυνηγώντας το εισιτήριο για τον δεύτερο προκριματικό γύρο του UEFA Europa Conference League.