Μοιράστηκαν τον βαθμό σε ματσάρα Καμερούν και Σερβία

Η εθνική ομάδα του ποδοσφαιριστή του Άρη, Νικολάς Ενκουλού, ήταν μια εκ των δύο πρωταγωνιστών στο, ίσως, καλύτερο παιχνίδι του φετινού Μουντιάλ.

Καμερούν και Σερβία ήρθαν ισόπαλες με 3-3, με το ματς να έχει πολλές ανατροπές στο σκορ.

Οι Καμερουνέζοι προηγήθηκαν στο 29’ μετά από ασίστ του Ενκουλού και γκολ του Καστεγέτο, με τους Σέρβους να φέρνουν το ματς…τούμπα στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου, κάνοντας το 1-2 στο 45+1 και στο 45+3.

Με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου, ο Μίτροβιτς έκανε το 1-3, δείχνοντας πως οι Σέρβοι ήταν πολύ κοντά στο να πάρουν το παιχνίδι, με την είσοδο του Αμπουμπακάρ όμως, το Καμερούν άλλαξε τα πάντα.

Μετά από ένα υποδειγματικό ψιλοκρεμαστό πλασέ του Αμπουμπακάρ στο 63 και ασίστ του ίδιου στο 66 στον Τσόυπο Μόουτινγκ, το Καμερούν πήρε τον βαθμό της ισοπαλίας σε ένα παιχίδι-διαφήμιση για το ποδόσφαιρο.