Όταν στο τελευταίο λεπτό… σώθηκε ο ΠΑΟΚ κόντρα στον Τερζή (video)

Το ματς της Κυριακής δεν θα είναι το πρώτο για τον Τερζή ως head coach κόντρα στον “Δικέφαλο”

Ο Τόλης Τερζής έχει κληθεί για τέταρτη φορά να αναλάβει χρέη υπηρεσιακού προπονητή στον Άρη. Είχε γίνει ακόμη τρεις φορές κατά το παρελθόν, με τον Έλληνα κόουτς να έχει 3/3 στις πρεμιέρες του -ως υπηρεσιακός τεχνικός- και να θέλει να δώσει συνέχεια σε αυτή την καλή παράδοση, στο ματς της Κυριακής απέναντι στον ΠΑΟΚ στο οποίο υπάρχει το “πρέπει” της νίκης. Αυτή είναι η δεύτερη φορά κατά τη οποία ο Τερζής θα αντιμετωπίσει τον “Δικέφαλο” έχοντας χρέη head coach.

Είχε συμβεί και τον Σεπτέμβρη του 2019, όταν το ντέρμπι της Τούμπας είχε λήξει ισόπαλο με 2-2. Ο Άρης είχε προηγηθεί δύο φορές, με 0-1 και 1-2 με τέρματα των Ιντέγε και Ματίγια. Μάλιστα, μετά το γκολ του Ισπανού (προς το φινάλε του αγώνα), η κατάσταση στην Τούμπα ξέφυγε, με οπαδούς του “Δικεφάλου” -από την πλευρά της Θύρας 4- να μπαίνουν στο γήπεδο. Τελικώς, ο ΠΑΟΚ… σώθηκε κόντρα στον Τερζή και τον Άρη, στο τελευταίο λεπτό του αγώνα. Πριν συμπληρωθεί το 97ο λεπτό του ντέρμπι, ο Μίσιτς διαμόρφωσε το 2-2… ηρεμώντας έτσι τους οπαδούς του “Δικεφάλου”, που έβλεπαν να “έρχεται” η ήττα της ομάδας τους, η οποία ήταν τυχερή λίγο πριν την λήξη του ντέρμπι.