ΒόλεϊΕρασιτέχνης

Τσαϊρέλης: “Πρέπει να σηκώσουμε κεφάλι έχουμε μείνει αρκετά πίσω”

Ο Άρης ηττήθηκε με 3-0 σετ από τη Θήρα εκτός έδρας, με τον προπονητή της ομάδας, Γιάννη Τσαϊρέλη να δηλώνει χαρακτηριστικά: «Δύο σετ ήμασταν σε άλλο γήπεδο αλλά και στο τρίτο σετ που χτίσαμε μια διαφορά ασφαλείας δεν είχαμε το σθένος να το κατακτήσουμε. Πρέπει να σηκώσουμε κεφάλι έχουμε μείνει αρκετά πίσω».

Στον αντίποδα, ο προπονητής  της Θήρας, Βλάντιμιρ Βάσοβιτς ανέφερε: «Αρχικά θέλω να συγχαρώ την ομάδα μου για τη μεγάλη νίκη, που αυτή τη στιγμή είναι πολύ σημαντική για εμάς. Στα πρώτα δυο σετ ελέγχαμε το ρυθμό απέναντι σε μία καλή ομάδα όπως ο Άρης και είχαμε την τύχη του αγώνα στα χέρια μας. Στο γ’ σετ ο αντίπαλός μας άλλαξε κάποια πράγματα σε θέσεις και τακτική, εμείς κάναμε- θα τολμήσω να πω κάποια -«παιδαριώδη» λάθη και βάλαμε ξανά τον Άρη στο παιχνίδι. Στο φινάλε όμως το πιστέψαμε και καταφέραμε στις λεπτομέρειες να γυρίσουμε το ματς και στο τελευταίο μας παιχνίδι μπροστά στον κόσμο μας για το 2022 να πούμε “αντίο” με ένα ακόμη επιτυχημένο αποτέλεσμα».