Το φετινό 2-2 και οι δύο βαθμοί που άφησε ο Άρης στην Τούμπα (video)

Ο Άρης πηγαίνει στην Τούμπα όπου θα αντιμετωπίσει τον ΠΑΟΚ στο τελευταίο παιχνίδι της φετινής χρονιάς, σε μια έδρα όπου στην αρχή της σεζόν άφησε δύο βαθμούς εκεί.

Οι δύο ομάδες συναντήθηκαν ξανά στην Τούμπα τέλη Σεπτεμβρίου στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής της Super League 1, σε έναν αγώνα όπου ο Άρης θα μπορούσε να φύγει νικητής. Είχε ανοίξει πολύ γρήγορα το σκορ με τον Ιντέγε (0-1), ο ΠΑΟΚ ισοφάρισε λίγα λεπτά μετά ενώ στο δεύτερο μέρος ο Ματίγια έκανε το 1-2 αφήνοντας το γήπεδο… παγωμένο.

Ωστόσο, οι «κιτρινόμαυροι» δεν κατάφεραν να κρατήσουν το σκορ και σε συνδυασμό με τα έξι(!) λεπτά καθυστερήσεων που δόθηκαν, δέχτηκε το γκολ στις τελευταίες φάσεις του ματς όπου τελικά έληξε ισόπαλο 2-2.