Στον ΠΑΟΚ πανηγύρισαν (κάλπικο) γκολ κόντρα στον Άρη έπειτα από 522 λεπτά…

Βοήθησε σε αυτό η… εξυγίανση

Ο Άρης τους “καίει” και φροντίζουν να το “δείχνουν” συχνά… “Ντόπες” πριν τα ντέρμπι κόντρα στους “κίτρινους”, δηλώσεις που φανερώνουν πόσο σημαντικά είναι τα ματς με τον Άρη αλλά και λαϊκά δικαστήρια όταν έρχονται “κιτρινόμαυρες” νίκες…

Χθες, η… εξυγίανση έκανε “δώρο” στον ΠΑΟΚ την νίκη (σ.σ. ναι, ο Άρης δεν ήταν καλός, αλλά αυτό δεν σημαίνει πως “επιτρέπεται” να… αδικείται με λανθασμένες διαιτητικές αποφάσεις), με την διαιτησία να “σπρώχνει” τους “ασπρόμαυρους” σε όλη την διάρκεια του ντέρμπι και να τους δίνει το δικαίωμα να φτάσουν σε ένα “επίτευγμα”. Ποιο;

Να πανηγυρίσει ο “Δικέφαλος” απέναντι στον Άρη ένα γκολ. Έστω κι αν αυτό ήταν… κάλπικο, όπως το τέρμα του Ίνγκασον. Το ότι προηγουμένως έγινε φάουλ του Κουλιεράκη στον Πίρσμαν, έχει… μικρή σημασία για τον ΠΑΟΚ, αφού μετά από πέντε σερί ματς απέναντι στον Άρη (τέσσερα περσινά και αυτό του πρώτου γύρου) στα οποία είχε μείνει “άσφαιρος”, “κατόρθωσε” να σκοράρει.

Αν μετρήσουμε τον χρόνο στα πέντε παιχνίδια που είχαν προηγηθεί (δηλαδή, πριν από αυτό της Τούμπας) και τα λεπτά του χθεσινού αγώνα μέχρι να γίνει το 1-0 των “ασπρόμαυρων”, διαπιστώνουμε πως πέρασαν 522 λεπτά (!) για να πανηγυρίσουν στον ΠΑΟΚ ένα τέρμα απέναντι στον Άρη. Κάπως, έτσι, υπήρχαν σκηνές λατρείας στην Τούμπα για την νίκη της Τετάρτης, δίχως να απασχολεί πώς “ήρθε” αυτή και αν έβαλαν το… χεράκι τους, Μπόγκναρ και VAR.