Στα ημιτελικά του Κυπέλλου η Φένλο με ασιστ και γκολ του Γιακουμάκη (Vid)

Ο ασταμάτητος Γιώργος Γιακουμάκης οδήγησε τη Φένλο στα ημιτελικά του Κυπέλλου μετά από 33 χρόνια.

Συνεχίζει να σπάει τα κοντέρ ο Γιώργος Γιακουμάκης στην Ολλανδία.
Βρήκε ξανά δίκτυα με τη φανέλα της Φένλο ο διεθνής στράικερ στον εκτός έδρας προημιτελικό με τη Ναϊμένγκεν κι οδήγησε την ομάδα του στη νίκη με 2-1 και στην πρόκρισή της (στην παράταση) στα ημιτελικά του Κυπέλλου Ολλανδίας.
Άνοιξε το σκορ στο 23’ ο 26χρονος Έλληνας επιθετικός , σημειώνοντας το τρίτο τέρμα του σε δύο αγώνες Κυπέλλου με τη Φένλο και συνολικά στη σεζόν το 25ο σε 23 ματς σε όλες τις διοργανώσεις.
Στο 57’ ο Τζάνγκα ισοφάρισε για τη Ναϊμένγκεν, οδηγώντας τον αγώνα στο έξτρα 30λεπτο, όπου η Φένλο βρήκε το γκολ της νίκης απ’ τον Σαμπανί στο 105’ , μετά από ασίστ -ποιανού άλλου(;) του Γιακουμάκη!