Ο Κατσουράνης “έκραξε” τον διαιτητή του ΠΑΟ-ΟΦΗ: “Ανεκδιήγητος, έπρεπε να δώσει 20′ καθυστερήσεις”

Τι ανέφερε ο άλλοτε παίκτης των “πρασίνων”

Το να έχει παράπονα από την διαιτησία φέτος ο Παναθηναϊκός, μοιάζει… κωμικό. Πόσο μάλλον όταν ο ΟΦΗ αγωνιζόταν με 10 παίκτες από το 8′. Ο Κώστας Κατσουράνης έκανε “επίθεση” στο ρέφερι του αγώνα των “πρασίνων”, Στάθη Γκορτζίλα, λέγοντας:

“Είναι ένας ανεκδιήγητος διαιτητής, που δεν μπορεί να σφυρίζει σε γήπεδα. Έπρεπε να δείξει τουλάχιστον 20 λεπτά καθυστερήσεις. Το να εκπαιδεύσεις έναν διαιτητή ότι σε τέτοιους είδους ματς πρέπει να δώσει 20 λεπτά καθυστερήσεις δεν είναι δύσκολο. Καθαρό ποδόσφαιρο στο δεύτερο ημίχρονο παίχτηκε 10-15 λεπτά’.