“Ο Ζερβίνιο ξεκλειδώνει…”

Στραμμένη η προσοχή στον έμπειρο παίκτη του Άρη από τους συμπατριώτες του

Η παρουσία του Ζερβίνιο στον Άρη απασχολεί έντονα τους συμπατριώτες του. Ιστοσελίδα της Ακτής Ελεφαντοστού σε αναφορά που είχε για το τι έκαναν ποδοσφαιριστές της συγκεκριμένης χώρας σε ευρωπαϊκά πρωταθλήματα, στάθηκε κυρίως στον ποδοσφαιριστή του Άρη.

“Ο Ζερβίνιο ξεκλειδώνει…”, γράφεται χαρακτηριστικά με αφορμή το γκολ που πέτυχε απέναντι στον Ιωνικό. Και συμπληρώνει το άρθρο: “”Έχοντας χρησιμοποιηθεί ελάχιστα από την αρχή της σεζόν, ο Ζερβίνιο ήταν στο βασικό σχήμα του Άρη απέναντι στον Ιωνικό.

Οι κιτρινόμαυροι κέρδισαν με 2-1. Ξεκίνησαν άσχημα το παιχνίδι αλλά ανέκαμψαν στο δεύτερο ημίχρονο. Ο Ζερβίνιο σκόραρε στο 63ο λεπτό του αγώνα, πετυχαίνοντας το πρώτο του τέρμα στην Ελλάδα”.