Νίκη (79-66) επί του Ιωνικού και “3 στα 3” για το Μεσολόγγι

Η ομάδα του Μεσολογγίου πέτυχε την δεύτερη εντός έδρας νίκη της επικρατώντας του Ιωνικού με 79-66 ενώ έκανε και το “3 στα 3” κάνοντας ένα ιδανικό ξεκίνημα στην Basket League.

Ουσιαστικά ο Ιωνικός ήταν ανταγωνιστικός για ένα μόνο δεκάλεπτο, το δεύτερο, όταν με επιμέρους σκορ 23-13 πήρε το δρόμο προς τα αποδυτήρια στο +7 (43-36).

Στην επανάληψη, όμως, οι γηπεδούχοι έδωσαν ρεσιτάλ άμυνας, περιορίζοντας τους αντιπάλους στους 23 πόντους (13π. στο γ’ δεκ., 10π. στο δ’ δεκ.) και με αποκορύφωμα την τέταρτη περίοδο, όταν και έμειναν από δυνάμεις οι φιλοξενούμενοι, το Μεσολόγγι έφτασε άνετα στη νίκη με 79-66.

Τα δεκάλεπτα: 23-20, 36-43, 59-56, 79-66.

Διαιτητές: Καρακατσούνης – Καλδίρης – Ζάχαρης.