Νίκη του Παναθηναϊκού επί του ΠΑΟΚ – Βάζει…φωτιά στη βαθμολογία

Ο Παναθηναϊκός, επικράτησε του ΠΑΟΚ με 2-1 στη Λεωφόρο και βρίσκεται πλέον στην ισοβαθμία με τον Άρη.

“Φωτιά” στον βαθμολογικό πίνακα έρχεται να βάλει ο Παναθηναϊκός μετά την επικράτησή του επί του ΠΑΟΚ με 2-1, κάνοντας ακόμη πιο δύσκολο τον αγώνα της Ευρώπης για τον Άρη αλλά και την ΑΕΚ.

Οι “πράσινοι” βρέθηκαν μπροστά στο σκορ από το 1ο ημίχρονο με το γκολ του Αϊτόρ ενώ διπλασίασαν τα τέρματά τους με το γκολ του Χουάνκαρ στο 65ο λεπτό.

Ο ΠΑΟΚ το μόνο που κατάφερε ήταν να μειώσει στο σκορ με το γκολ του Ζίβκοβιτς στο 70ο λεπτό.