Νίκη του Βόλου επι του Ατρόμητου 1-0

Ο Βόλος επικράτησε 1-0 του Ατρομήτου με γκολ του Περέα και “έπιασε” τον Παναθηναικό στην πέμπτη θέση. Ένα πολύ καλό μάτσ και με πολλές ευκαιρίες και για τις δύο ομάδες.

Η ομάδα του Βόλου έκανε ποδαρικό με το δεξί για το νέο καθώς κέρδισε 1-0 τον Ατρόμητο και μπήκε για τα καλά στην εξάδα αλλά ταυτόχρονα έπιασε και στην πέμπτη θέση τον Παναθηναικό. Με την νίκη αυτή έστειλε την ομάδα του Περιστερίου στο “-5” απο τα play off έστω και αν είναι και με έναν αγώνα λιγότερο.
Η λήξη του ημιχρόνου βρήκε τους γηπεδούχους να προηγούνται 1-0 μετά απο μία καλή αγωνιστική παρουσία. Με το ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου οι Βολιώτες μπήκαν καλύτερα κυρίως στα πρώτα λετπτά και βρισκόντουσαν με ευκολία στα καρέ του Ατρομήτου.
Το συγκεκριμένο παιχνίδι ήταν και το τελευταίο με την ομάδα του Βόλου του Ουάρντα μιας που γυρνάει στην ομάδα της Θεσσαλονίκης τον ΠΑΟΚ.