Νίκη για Ιωνικό πριν τον Άρη με… ώθηση από δυο πρώην “κίτρινους”! (vids)

O Σάκιτς έβαλε το… λιθαράκι του στο 0-1, ο Βαλεριάνος “έγραψε” το τελικό 0-2

Ο Ιωνικός αποτελεί τον επόμενο αντίπαλο του Άρη, με την ομάδα του Γρηγορίου να παίρνει το “διπλό” επί της Λαμίας (2-0) και να φτάνει σε απόσταση… αναπνοής από την ομάδα της Φθιώτιδας στον βαθμολογικό πίνακα.

Η Λαμία είχε καλύτερη εικόνα από τον Ιωνικό στο πρώτο μισό του πρώτου ημιχρόνου, χάνοντας ευκαιρίες για να σκοράρει.

Οι γηπεδούχοι “μέτρησαν” έξι τελικές, αλλά στο 19′ δέχθηκαν το γκολ των φιλοξενούμενων. Μετά από τρίτη σερί εκτέλεση κόρνερ, ο Σάκιτς γέμισε στο πρώτο δοκάρι και ο Μπεχαράνο έστειλε -με κεφαλιά προς τα πίσω- την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του για το 0-1. Κάπως, έτσι, ο πρώην ποδοσφαιριστής του Άρη έβαλε το… λιθαράκι του για το πρώτο τέρμα του Ιωνικού.

Η απόδοση της Λαμίας έπεσε αισθητά μετά το τέρμα που δέχθηκε και για αρκετά λεπτά. Οι γηπεδούχοι πάντως βγήκαν και πάλι στην επίθεση αλλά και πάλι βρέθηκαν να δέχονται γκολ. Ο Ιωνικός εκτέλεσε πλασαριστά ένα κόρνερ στο 44′, ο πρώην ποδοσφαιριστής του Άρη, Βαλεριάνος με φοβερό γκολ, έκανε το 0-2. Να σημειωθεί πως ο Βέργος βρέθηκε στο έδαφος, αφού ζαλιζόταν και οδηγήθηκε στο ασθενοφόρο.