Μπάσκετ Νεανίδων: Νίκη στην πρεμιέρα της Β’ φάσης του Πανελλήνιου Πρωταθλήματος

Η ομάδα Μπάσκετ Νεανίδων του Άρη επικράτησε με 71-61 επί του ΚΑΟ Μελισσίων, στην πρώτη μέρα της Β’ φάσης του Πανελλήνιου Πρωταθλήματος.

Η ομάδα μας είχε τα ηνία του αγώνα μέχρι το ημίχρονο όπου και πήγε στα αποδυτήρια μπροστά με 36-28. Στην τρίτη περίοδο ο  ΚΑΟ Μελισσίων ισοφάρισε σε 52-52, ωστόσο οι «κιτρινόμαυρες» πήραν τη νίκη με πολύ καλή επιθετική λειτουργία με 71-61.

Σήμερα η ομάδα μας θα αντιμετωπίσει τις Εσπερίδες Καλλιθέας στις 17:00.

Δεκάλεπτα: 16-10, 36-28, 52-52, 71-61

Διαιτητές: Καραμπιτσάκος-Σπυρόπουλος Αντ.

ΑΡΗΣ (Κωτούλης): Γιάνταη 22(3), Τσαχτσίρα 5(1), Ασλανίδου, Μπαλτζή 12(1), Καλόγηρου 10, Ρίμπα 17(5), Κατσαμπάση, Βλάχου 5.

ΚΑΟ Μελισσίων (Καλογερόπουλος-Κωνσταντινίδης): Φαραζόγλου 4, Ζωντηρου 6, Κατσούλη 28, Ζαβρα 6(1), Πανταζή 5(1), Ζησιμοπούλου, Σοφιανού 5(1), Βελέντζα 7, Καστανίδου.