ΕρασιτέχνηςΜπάσκετ

Μπάσκετ Εφήβων: Ήττα στο ντέρμπι για τον Άρη

Η ομάδα Μπάσκετ Εφήβων του Άρη ηττήθηκε από την αντίστοιχη του ΠΑΟΚ στο ντέρμπι της Θεσσαλονίκης.

Η ενημέρωση του Α.Σ. Άρης για το παιχνίδι:

Η ομάδα Μπάσκετ Εφήβων του ΑΡΗ ηττήθηκε από τον ΠΑΟΚ με 61-55, στο πλαίσιο της 16ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της ΕΚΑΣΘ.

Ο αγώνας ήταν «κλειστός». Η ομάδα του Ανδρέα Κεσαπίδη βρέθηκε πίσω με 33-29 στο ημίχρονο, όμως πέρασε με 41-45 στο τέλος της τρίτης περιόδου. Στο τέταρτο δεκάλεπτο ο ΑΡΗΣ πάλεψε για να διατηρήσει το προβάδισμα, όμως δεν κατάφερε να πάρει τη νίκη.

Διαιτητές: Τσάνταλη-Κωνής

Τα δεκάλεπτα: 17-16, 33-29, 41-45, 61-55

ΠΑΟΚ (Βαλαβανίδης-Σταυρόπουλος): Μακαρατζής 2, Σκουλαριώτης 10(1), Μπόσης 3(1), Γκοτζαμανίδης, Αλευράς, Καρπούζης, Πέργουλης 9(1), Μουτίδης 8, Παπαϊωάννου, Κυριακόπουλος, Λέφας 3, Καλιοντζής 26.

ΑΡΗΣ (Κεσαπίδης-Γουλτίδης): Προβατίδης 2, Κυργάκης 16(2), Γρηγοριάδης, Γκέκος 4, Δονάκης, Γκλιάνας 2, Ηλιόπουλος, Λαμπρόπουλος 13(1), Γεροκώστας 11(1), Τσαχτσίρας 7(1), Σιόγκας.