Μέτρια εμφάνιση και ισοπαλία για την Νις στην πρεμιέρα

Ισόπαλη με 1-1 αναδείχθηκε η Νις σε εκτός έδρας αναμέτρηση κόντρα στην Τουλούζ στην πρεμιέρα του γαλλικού πρωταθλήματος.

Την Νις θα αντιμετωπίσουν οι κιτρινόμαυροι στα play-off του Conference League αν καταφέρουν να κάνουν την υπέρβαση κόντρα στην Μακάμπι την ερχόμενη Πέμπτη. Ο γαλλικός σύλλογος δεν τα κατάφερε στην πρεμιέρα και με μία αρκετά προβληματική εμφάνιση κατάφερε να αποσπάσει τον βαθμό της ισοπαλίας στο 78′ με γκολ του Ράμσεϊ.

Η Τουλούζ άνοιξε το σκορ στο 21′ λεπτό της αναμέτρησης και ήταν καλύτερη στην μεγαλύτερη διάρκεια του παιχνιδιού έχοντας μάλιστα και ένα δοκάρι νωρίτερα. Οι φιλοξενούμενοι έφεραν το παιχνίδι στα ίσα με σκόρερ τον Ράμσεϊ ο οποίος είχε περάσει αλλαγή μόλις ένα λεπτό νωρίτερα