Ισόπαλη η Μαυριτανία με Γκαμπόν, αντικαταστάθηκε ο Καμαρά

Ο ποδοσφαιριστής του Άρη αντικαταστάθηκε στο δεύτερος ημίχρονο, ο Ελ Χατζί Μπα έπαιξε σε όλο το παιχνίδι

Μετά την νίκη απέναντι στο Σουδάν, η Εθνική Μαυριτανίας ήρθε ισόπαλη στο ματς με την Γκαμπόν. Ο αγώνας έληξε δίχως τέρματα (0-0), με την Γκαμπόν να πιέζει στο δεύτερο μέρος, αλλά να μην καταφέρνει να σκοράρει.

Όσον αφορά τον Καμαρά, ήταν στην αρχική ενδεκάδα και αντικαταστάθηκε στο 74′. Στο πρώτο ημίχρονο προσπάθησε να απειλήσει τον αντίπαλο. Ο Ελ Χατζί Μπα, για τον οποίο έγραψαν οι Γάλλοι ότι δέχτηκε προσφορά από τον Άρη, έπαιξε σε όλο το παιχνίδι.