Ιστορικό χατ τρικ του Λεβαντόφσκι σε 11 λεπτά!

Στο ματς της Τρίτης Μπάγερν-Σάλτσμπουργκ

Μέσα σε 11 λεπτά αγώνα απέναντι στη Σάλτσμπουργκ, ο έμπειρος φορ πρόλαβε να σημειώσει το ταχύτερο χατ τρικ στην ιστορία του Champions League, γράφοντας το 3-0. Αρχικά άνοιξε το σκορ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι στο 12΄ και 9 λεπτά αργότερα έγραψε το 2-0 με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα από την άσπρη βούλα. Πριν καλά – καλά προλάβουν μάλιστα να συνέλθουν, οι Αυστριακοί είδαν τον Λεβαντόφσκι να παραβιάζει και τρίτη φορά τα δίχτυα τους στο 23΄ με τελείωμα προ κενής εστίας, φτάνοντας τα 12 γκολ στη φετινή διοργάνωση.