Ισοπαλία στο Απόλλων Σμύρνης-Βόλος: Από το 3-0 στο… 3-3!

Έξι γκολ μπήκαν στο παιχνίδι ανάμεσα σε Απόλλων Σμύρνης και Βόλο με τους γηπεδούχους να κερδίζουν 3-0 στο 55′ ωστόσο οι Θεσαλλοί έκαναν την υπέρβαση και πέτυχαν την ισοφάριση στις καθυστερήσεις!

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 43′ με γκολ του Τσιλούλη που στην αρχή ακυρώθηκε ως οφσάιντ όμως το VAR το μέτρησε κανονικά. Στο ξεκίνημα του β’ ημιχρόνου ο Απόλλων κέρδισε πέναλτι και ο Τόμας με δεύτερη ευκαιρία μετά την απόκρουση του Γκαραβέλη έκανε το 2-0. Το 3-0 έγινε στο 55′ και πάλι από τον Τομάς ωστόσο οι φιλοξενούμενοι δεν είπαν την τελευταία τους κουβέντα.

Στο 60′ ο Δουβίκας με ασίστ του Φεράρι μείωσε σε 3-1, στο 70′ ο Νίκο Μαρτίνες έδωσε την θέση του στον Μπαρτόλο που ήταν και ο σκόρερ του “τέρματος” για το 3-2 ενώ ο ίδιος βγήκε ως αλλαγή εννιά λεπτά μετά και στην θέση του μπήκε ο επίσης Αργεντίνος, Κολόμπο που… τρία λεπτά μετά έκανε το 3-3 και έφερε τον βαθμό της ισοπαλίας για τους Βολιώτες.