‘Ηττα για την ΑΕΛ πριν τον Άρη με 1-3 από τον Αστέρα Τρίπολης

Την τρίτη της ήττα στο πρωτάθλημα “γνώρισε” η επόμενη αντίπαλος του Άρη, Λάρισα που έχασε στην έδρα της από τον Αστέρα Τρίπολη 1-3.

Η θεσσαλική ομάδα βρέθηκε με την “πλάτη” στο τοίχο αφού οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ στο 42′ με τον Μπαράλες ο οποίος πέτυχε και το δεύτερο “τέρμα” του Αστέρα στο 79′.

Οι γηπεδούχοι κατάφεραν να μειώσουν στο 89′ με τον Μουζέκ όμως ο αγώνας είχε ήδη κριθεί με τον Αστέρα να πετυχαίνει και τρίτο γκολ με τον Φερνάντεθ στο πέντο λεπτό των καθυστερήσεων “κλειδώνοντας” τη νίκη.

Η ΑΕΛ έχει συγκεντρώσει μόλις ένα βαθμό μετρώντας τέσσερις αγώνες αφού έχει ηττηθεί από ΠΑΟΚ, Απόλλων Σμύρνης και Αστέρα Τρίπολης ενώ έφερε ισοπαλία με τον Παναθηναϊκό.