Ηττήθηκε στο Βερολίνο ο Παναθηναϊκός πριν τον ΑΡΗ

Με 74-65 επικράτησε η Άλμπα εντός έδρας τον Παναθηναϊκό στα πλαίσια της 26η αγωνιστική της Ευρωλίγκας, χάρη στο εξαιρετικό τέταρτο δεκάλεπτο του Γιοχάνες Τίμαν.

Προηγούταν στο μεγαλύτερο μέρος του η ομάδα του Παναθηναϊκού αλλά, υπέστη… μπλακ άουτ σε άμυνα και επίθεση στο τελευταίο δεκάλεπτο και γνώρισε την ήττα (74-65)στο Βερολίνο από την Άλμπα, για την 26η αγωνιστική της Ευρωλίγκας.
Η ομάδα των πρασίνων έπεσε πάνω στον σεληνιασμένο Γιοχάνες Τίμαν, που με 16 πόντους (τους 14 εξ αυτών στην 4η πέριοδο) έκανε ρεκόρ καριέρας στη διοργάνωση, κανένα περιθώριο δεν άφησε στην ομάδα του Κάτας και έδωσε την νίκη στους Γερμανούς (9-17).