Δύο μετάλλια και 3η θέση για τον Άρη στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Πάλης (photos)

Με δυο μετάλλια, ένα χρυσό και ένα αργυρό, και την 3η θέση εντυπωσίασε για άλλη μια φορά ο Άρης στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Ανδρών και Γυναικών

Αναφέρει σχετικά ο ΑΣ Άρης:

« Με ένα χρυσό και ένα αργυρό μετάλλιο στις αποσκευές του έφυγε ο ΑΡΗΣ από την Αθήνα και το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Ανδρών και Γυναικών.

Συγκεκριμένα, το χρυσό μετάλλιο κατέκτησε η Αθανασία Λυγερή Βούλγαρη στην κατηγορία 72 κιλών των Γυναικών και το ασημένιο μετάλλιο πήρε η Άννα Ρηγοπούλου στα 72 κιλά.

Στους Άνδρες, ο Αντώνης Δελαπόρτας πήρε δύο νίκες και κατέκτησε την 8η θέση.

Στην βαθμολογία συλλόγων, στις Γυναίκες ο ΑΡΗΣ  για πρώτη φορά πήρε την 3η θέση. Κοντά στους αθλητές μας ήταν ο ασημένιος παγκόσμιος πρωταθλητής, Γιώργος Κουλουχίδης και οι Zviad Svanidze και Davit Martashvili. Μαζί τους ο προπονητής της ομάδας, Κώστας Κουρτίδης και ο έφορος του τμήματος Πάλης, Νικηφόρος Δελαπόρτας.

Ο Α.Σ. ΑΡΗΣ συγχαίρει τους αθλητές μας και τους συντελεστές για αυτήν τη μεγάλη επιτυχία».