Δε βάζει γκολ στο 1ο ημίχρονο, δεν κερδίζει στα play-off

Σε ένα ακόμη πρώτο ημίχρονο, ο Άρης δεν κατάφερε να σκοράρει και έπειτα από 7 παιχνίδια στη φάση των play-off, φαίνεται πως αυτό είναι αρκετά σημαντικό.

Ο Άρης έχει 2 νίκες στα play-off στις οποίες κατάφερε να σκοράρει από το πρώτο ημίχρονο και να κερδίσει το παιχνίδι. Αυτά τα ματς ήταν εναντίον της ΑΕΚ και του ΠΑΟΚ, όπου με την ΑΕΚ κατάφερε να προηγηθεί παρότι ισοφαρίστηκε στο πρώτο κιόλας μέρος, ενώ με τον ΠΑΟΚ, κράτησε το 1-0 του πρώτου ημιχρόνου μέχρι το τέλος.

Στα υπόλοιπα, έχει φέρει 2 ισοπαλίες και 3 ήττες, οι 2 ισοπαλίες μάλιστα ήταν “λευκές” δηλαδή με 0-0 σκορ ενώ στα υπόλοιπα 3, ηττήθηκε σκοράροντας μόλις 1 φορά στην ήττα απέναντι στον Ολυμπιακό στο “Καραϊσκάκη” και αυτό ήταν πάλι στο 2ο μέρος του παιχνιδιού.

Στις υπόλοιπες 2 ήττες, δεν κατάφερε να σκοράρει, κόντρα στον Παναθηναϊκό στην Λεωφόρο (όπου ηττήθηκε με 1-0) και στο χθεσινό (08/05) παιχνίδι απέναντι στον Ολυμπιακό όπου ηττήθηκε με 0-1 στο “Κλεάνθης Βικελίδης”.