Δέχτηκε γκολ μετά από… 420 λεπτά

Για πρώτη φορά μετά τις 6 Μαρτίου

Για τρία σερί ματς των πλέι οφ, ο Άρης είχε κρατήσει ανέπαφη την εστία του στο “Κλεάνθης Βικελίδης”. Ήταν οι αγώνες με τον Παναθηναϊκό (0-0), τον ΠΑΣ Γιάννινα (0-0) και τον ΠΑΟΚ (1-0), με τους “κίτρινους” να μην δέχονται γκολ σε αυτά τα ματς. Αυτό δεν επαναλήφθηκε κόντρα στον Ολυμπιακό μιας και οι “ερυθρόλευκοι” σκόραραν και έτσι ο Άρης δέχτηκε τέρμα στην έδρα του έπειτα από αρκετό καιρό. Τελευταία φορά κατά την οποία είχε παραβιαστεί η εστία του στο “Κλεάνθης Βικελίδης”, ήταν στο ματς της κανονικής διάρκεια του πρωταθλήματος απέναντι στον Ολυμπιακό, στις 6 Μαρτίου.

Τότε, ο Ελ Αραμπί είχε “γράψει” το 0-1 στο 13′. Αν μετρήσουμε τα λεπτά που μεσολάβησαν μέχρι την λήξη εκείνου του ντέρμπι και επίσης μετρήσουμε τον χρόνο των αγώνων με Παναθηναϊκό, ΠΑΣ Γιάννινα, ΠΑΟΚ, αλλά και αυτόν μέχρι το τέρμα του Τικίνιο στο κυριακάτικο παιχνίδι, προκύπτει πως ο Άρης στον αγώνα με τον Ολυμπιακό δέχτηκε γκολ στην έδρα του μετά από 420 λεπτά.