Για 7ο ημίχρονο “άσφαιρος” – Απειλεί χωρίς αποτέλεσμα ο Άρης

Για ένα ακόμη ημίχρονο ο Άρης δεν καταφέρνει να βρει δίχτυα και μένει στο 0-0 με τη Λαμία.

Το 7ο 45λεπτο του 2022 βρίσκει και πάλι χωρίς γκολ τον Άρη ο οποίος απειλεί αλλά δε βρίσκει αποτέλεσμα.

Η Λαμία απείλησε και αυτή τον Άρη με αντεπιθέσεις αλλά κυρίως από στημένα, έχοντας τις καλύτερες στιγμές του πρώτου 45λέπτου, με παίκτες της να πηδάνε μόνοι τους για κεφαλιά στα κόρνερ, χωρίς να χρειαστεί να επέμβει ο πολύ καλός σήμερα, Μάριος Σιαμπάνης.

Ο Άρης πρέπει να μπει στο 2ο ημίχρονο και να καταφέρει να γίνει αποτελεσματικός από την αρχή του ημιχρόνου, αν θέλει να φύγει νικητής από τον σημερινό αγώνα.