“Βασίλισσα” στο Κλάσικο – Άνετη νίκη της Ρεάλ επί της Μπαρτσελόνα

Άνετη ήταν η επικράτηση της “βασίλισσας”, Ρεάλ Μαδρίτης στο “Ελ-Κλάσικο” απέναντι στην μεγάλη της αντίπαλο, Μπαρτσελόνα.

Η Ρεάλ Μαδρίτης πέρασε…άνετη από το ντέρμπι απέναντι στη Μπαρτσελόνα, με 3-1 σκορ, με την ομάδα του Τσάβι να μην καταφέρνει να προκαλέσει “τρόμο” σε αυτή του Αντσελότι.

Η Ρεάλ φαινόταν από το πρώτο ημίχρονο πως είχε πάρει…τον αέρα των Καταλανών και μόλις στο 35ο λεπτό είχε φτάσει τη διαφορά στα δύο τέρματα, με τους Μπενζεμά στο 12’ και Βαλβέρδε στο 35’ να κάνουν ήδη το 2-0.

Η Μπαρτσελόνα έδειξε καλύτερα σημάδια στο δεύτερο 45λεπτο και βρήκε δίχτυα στο 83ο λεπτό, με τον Φεράν Τόρες να σκοράρει από ασίστ του Λεβαντόφσκι.

Η “βασίλισσα” όμως, έβαλε τέλος στις ελπίδες των “μπλαουγκράνα” όταν στο 90ο λεπτό κέρδισε πέναλτι, το οποίο ευστόχησε ο Βραζιλιάνος Ροντρίγκο, που είχε περάσει ως αλλαγή μόλις πριν από 5 λεπτά, παίρνοντας τη θέση του Βινίσιους.