Βόλεϊ

Α.Σ. Άρης: “Την Κυριακή (17/04) στη Μίκρα ο τρίτος αγώνας”

Το τμήμα βόλεϊ ανδρών του Άρη, γνώρισε την ήττα με 3-2 από την Κομοτηνή στην έδρα της τοπικής ομάδας και βάζει σε…περιπέτειες την υπόθεση παραμονής.

Η ενημέρωση του Α.Σ. Άρης για το παιχνίδι:

“Η ομάδα Βόλει Ανδρών του ΑΡΗ ηττήθηκε στην Κομοτηνή από την τοπική ομάδα με 3-2 σετ και η σειρά έγινε 1-1. Στον τελευταίο αγώνα των πλέι άουτ, ο ΑΡΗΣ θα υποδεχτεί τους Ακρίτες την Κυριακή 17/04 στις 15.30 στο κλειστό της Μίκρας, με στόχο τη νίκη που θα του εξασφαλίσει την παραμονή.

Ο ΑΡΗΣ ισοφάρισε το ματς από 2-0 σε 2-2, αλλά δεν κατάφερε να κερδίσει στο τάι μπρέικ. Στο πρώτο σετ προηγήθηκε με 28-29 αλλά το έχασε με 31-29. Οι γηπεδούχοι πήραν το δεύτερο σετ με 25-20 και στο τρίτο ο ΑΡΗΣ αντέδρασε, για το 16-25. Η ομάδα του Χρήστου Πάτρα πήρε και το τέταρτο σετ, με 25-27.

Στο τάι μπρέικ ο ΑΡΗΣ βρέθηκε να χάνει με 2-0 και 6-4, αλλά πέρασε με 6-7. Στη συνέχεια μετέτρεψε το 11-10 σε 11-12 αλλά τα συνεχόμενα λάθη έφεραν το 15-13.

Τα σετ: 31-29, 25-20, 16-25, 25-27, 15-13.”