Αυτοκρατορικό διπλό!!!

Με μεγάλους πρωταγωνιστές τους Μποχωρίδη, Αθηναίου και Μάρα ο Άρης σάρωσε τα Τρίκαλα, με σκορ 64-83.

Η ομάδα του Βαγγέλη Αγγέλου μπορεί να βρέθηκε πίσω στο σκορ στην αρχή της αναμέτρησης με 8-2, όμως από το Α Δεκάλεπτο έδειξε ποιος είναι ο κυρίαρχος της αναμέτρησης

Έτσι ολοκλήρωσαν το Α Δεκάλεπτο με σκορ 19-33. Μάλιστα η ομάδα του Βαγγέλη Αγγέλου ήταν ιδιαίτερα παραγωγική και ολοκλήρωσε το ημίχρονο με διάφορα 14 πόντων.

Στο δεύτερο ημίχρονο και συγκεκριμένα στα πρώτα πέντε λεπτά ο Άρης εδραίωσε τη νίκη του, δίνοντας την ευκαιρία στο Βαγγέλη Αγγέλου να κάνει αλλαγές και να ξεκουράσει τον Γιάννη Αθηναίου

Μάλιστα η διαφορά έφτασε και τους 27 πόντους. Με τον Άρη να πραγματοποιεί έναν πολύ παραγωγικό αγώνα και να σκέφτεται πλέον την ερχόμενη αναμέτρηση με τον Πανιώνιο.