ΑΕΚ-Παναθηναϊκός 1-2: Σημαντικό διπλό για τους “πράσινους” στο ΟΑΚΑ

Σημαντικό “διπλό” πέτυχε ο Παναθηναϊκός που κέρδισε με 1-2 την ΑΕΚ στο ντέρμπι της 11ης αγωνιστικής της Super League 1.

Οι “πράσινοι” πέτυχαν δεύτερη διαδοχική νίκη μετά το 2-1 επί του Παναιτωλικού αυτή την φορά εκτός έδρας και τώρα “ανέβηκαν” στην 5η θέση με 15 βαθμούς με την ΑΕΚ να παραμένει 4η στους 19.

Το πρώτο γκολ για τον Παναθηναϊκό πέτυχε ο Μακέντα στο 36′ έπειτα από πολύ ωραία πάσα του Χατζηγιοβάννη ενώ το 0-2 έκανε στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου ο Κουρμπέλης (45’+2) μετά από ασίστ του Ζαγαρίτη.

Η ΑΕΚ μείωσε στο 88′ με τον Ολιβέιρα όμως δεν κατάφερε να αλλάξει το σκηνικό του ματς γνωρίζοντας την ήττα μετά από έξι αγωνιστικές!