Ήττα με πάρα πολύ καλό “πρόσωπο” ο Άρης, κρατάει τα θετικά του πρώτου ημιχρόνου

Στο Δημοτικό Στάδιο της Βέροιας ο Άρης αντιμετώπισε τον Παναιτωλικό σε φιλικό αγώνα κατά την διάρκεια της προετοιμασίας. Το παιχνίδι τελείωσε βρίσκοντας  τον Άρη να χάνει  με 2-1.

Ο Άρης ξεκίνησε το ματς με Αναγνωστόπουλο κάτω από τα δοκάρια, Τσουμάνη αριστερά, Τζανακάκη δεξιά , Δεληζήσης και Σόουζα στο κέντρο της άμυνας, κέντρο ο Νίκιτς με τον Παυλίδη, επιτελικό μέσο τον Στεφάνοβιτς, αριστερό εξτρέμ τον Πασσά, δεξί εξτρέμ ο Κάσσος και στην κορυφή της επίθεσης ο Διαμαντόπουλος.

Ο Παναιτωλικός παρέταξε τους εξής: Κυριακίδης, Χαντακιάς, Ροντρίγκες, Μίγας, Ρόχα, Μάρκος Πάουλο, Ντιέγκο Λόπεθ, Μάζουρετς, Μπαουγκέ, Ντιάζ, Μοράρ.

Το παιχνίδι ξεκίνησε με τον Παναιτωλικό να έχει την πρώτη επίθεση.

Στο 20’ ο Άρης κέρδισε ένα κόρνερ το εκτέλεσε ο Στεφάνοβιτς στο πρώτο δοκάρι ο Παυλίδης πήρε την κεφαλιά και ο Σόουζα στο δεύτερο δοκάρι με ένα βολ πλανέ έγραψε το 1-0.

21΄ Σέντρα του Τσουμάνη από τα αριστερά, κεφαλιά από τον Κάσσο, διώχνει με γροθιές προ του Διαμαντόπουλου ο Κυριακίδης.

30′ Μισή ώρα παιχνιδιού με τον Άρη να κυριαρχεί στον αγωνιστικό χώρο.

34′  διακοπή του αγώνα για να δροσιστούν οι ποδοσφαιριστές.

38΄Μικρή Πέναλτι κερδίζει ο Παναιτωλικός. Ο Κάσσος έκανε το μαρκάρισμα , ο διαιτητής δείχνει την άσπρη βούλα.

39′ ΓΚΟΛ (1-1) Πολύ αυστηρή η υπόδειξη του διαιτητή, ο Μάρκος Πάουλο την… αξιοποιεί και φέρνει το ματς στα ίσια. 1-1

41′ Γυριστό σουτ του Διαμαντόπουλου εντυπωσιακό, σε σωστή θέση ο Κυριακίδης θα μπλοκάρει.

Έληξε το πρώτο ημίχρονο βρίσκοντας τις δύο ομάδες ισόπαλες με σκορ 1-1

Το δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησε με τον Άρη να αλλάζει όλη την 11άδα και να μπαίνουν οι: Καντοιμίρης, Βαλεριάνος, Μαραγκός, Κλιγγόπουλος, Νέτο, Μουμίν, Ιντζόγλου, Μπαργκάν, Λώττας, Ντούνης, Καπνίδης

59΄ Αλλαγές για τον Παναιτωλικό. Έξω οι Ντίαζ, Λόπεζ μέσα οι Ρόσα, Μπεχεράνο

65′ Ο Παναιτωλικός απειλεί την εστία του Άρη… Κίτρινη κάρτα στον Λώττα.

Διακοπή του αγώνα για να δροσιστούν οι παίκτες και οδηγίες από τον Σπανό.

70΄ Μεγάλη ευκαιρία για τον Αρη με τον Μπαργκάν, αλλά ο Κυριακίδης έδιωξε σε κόρνερ. Ο Μπαργκάν έκανε την ατομική ενέργεια, πλάσαρε με το αριστερό, το έβγαλε ο Κυριακίδης

72′ Πρόβλημα με τον Ιντζόγλου, ο οποίος τραυματίστηκε και περπατάει με το ζόρι. Ζητάει αλλαγή.

73′ Αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Ο Μαρκόφσκι στην θέση του Βλαντ Μοράρ.

74′ Μπαίνει στον αγωνιστικό χώρο ο Ντάγκρας αντί του τραυματία Ιντζόγλου.

77΄ Συρτό δυνατό σουτ του Μάζορεκ, διώχνει με τα πόδια ο Καντιμοίρης

81΄ Διπλή επέμβαση από τον Καντιμοίρη που κρατάει ανέπαφη την εστία.

83′ Εξαιρετικό φάουλ του Νέτο, ελάχιστα άουτ η μπάλα και κόρνερ

87′ ΓΚΟΛ (1-2) Ο Κλέσιο Μπαουγκέ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα, πιάνοντας την άμυνα του Άρη στον ύπνο.

90′ Συμπληρώθηκαν τα 90 λεπτά του αγώνα… Παίζονται οι καθυστερήσεις.

90’+2 Το είδαμε κι αυτό, δεύτερη κίτρινη κάρτα κι αποβολή στον Λώττα για δυνατό μαρκάρισμα από τον διαιτητή Μελιτζανίδη!!! Απίστευτο. Οι παίκτες του Άρη διαμαρτύρονται.

Τέλος του αγώνα με πολλές αποδοκιμασίες!