ΕρασιτέχνηςΜπάσκετ

Ήττα για τους Εφήβους – Νίκη για το Προπαιδικό

Την ήττα γνώρισαν οι ‘Εφηβοι από τον Μαντουλίδη, ενώ το προπαιδικό νίκησε τον Ηρακλή

Ήττα για τους Εφήβους

Οι «κιτρινόμαυροι» είχαν τον έλεγχο στο πρώτο ημίχρονο, όμως στο τρίτο δεκάλεπτο οι φιλοξενούμενοι έκαναν ένα επιμέρους 12-31 και πήραν τον έλεγχο του αγώνα.

Τα δεκάλεπτα: 28-23, 50-37, 62-68, 86-91

Διαιτητές: Σαρακενίδης-Σκρίνος

ΑΡΗΣ (Κουγιουμτζίδης-Παπαδημητρίου): Ζεϊμπέκης 2, Βουρτζούμης 12(3), Δρουμαλιάς, Γκοτζαμανίδης 8, Χρυσανθάκης 2, Παπαδόπουλος, Καλαϊτζάκης 13(2), Παγώνης 12(2), Ανδρέου 8, Νετζήπογλου 29, Χασάπης.

ΜΑΝΤΟΥΛΙΔΗΣ (Καραμανώλης-Ρεφατλλάρι): Μπάρπας, Παπαϊωάννου 10, Μπακογλίδης 2, Φόρογλου 16(4), Λαγός 20(4), Κεραμάρης 10, Ρίτσερ 1, Σαρασίδης 9(1), Καναγκίνης, Μαλανδρής 17(1), Ντολόπουλος, Καπουράνης 6(2).

Νίκη για το Προπαιδικό

Το Προπαιδικό Τμήμα Μπάσκετ του Άρη κέρδισε εκτός έδρας τον Ηρακλή με 62-86.

Η ομάδα των Γιάννη Κουσούλη –Θωμά Σιδηροηλία είχε τον έλεγχο από την πρώτη περίοδο και τον διατήρησε μέχρι το τέλος του αγώνα.

Την αποστολή ακολούθησαν και οι τραυματίες Κόγιος και Καζαντζής, ενώ για προληπτικούς λόγους (χτύπημα στον τετρακέφαλο δεν αγωνίστηκε ο Κίρλας.

Τα δεκάλεπτα: 15-26, 32-44, 55-66, 62-86

Γ. Σ. ΗΡΑΚΛΗΣ (Τσίμπος): Λέμπερος Ι., Γκίνης Μ. 11(1), Παράσχου Χ, Μαγγανάρης Α. 2, Μπόσκος Σ. 7, Σαρβανίδης Β. 4, Όμο Δ. 5(1), Ζωΐδης Ν, Μέτα Μ. 16, Σωτήρογλου Λ. 1, Κομνιάδης Γ. 16(1), Στολίκοβιτς M.

ΑΡΗΣ Κουσούλης – Σιδηροηλίας): Πιάρας Θ., Δονάκης Ι. 6, Κρυσταλλίδης Σ. 4, Κίρλας Ι., Αρβανιτίδης Σ., Σκουλαριώτης Θ. 26 (2), Λαμπρόπουλος Κ. 30, Κεφαλόπουλος Ν. Τσιλιγκαρίδης Σ. 5 (1), Τσιλιγκαρίδης Λ. 15(1).