“Έπιασε” τον Άρη στην πρώτη θέση ο Ολυμπιακός – Νίκησε 0-2 τον ΟΦΗ

Τον Άρη “έπιασε” στην πρώτη θέση της βαθμολογίας ο Ολυμπιακός που με την σημερινή του νίκη κόντρα στον ΟΦΗ με 0-2 έφτασε τους 16 βαθμούς.

Τα γκολ της αναμέτρησης πέτυχαν οι Χασάν στο 54′ και Μασούρας στο 80′. Στο πρώτο ημίχρονο (28′) ο ΟΦΗ κέρδισε πέναλτι το οποίο όμως ακυρώθηκε από το VAR ως οφσάιντ μετά από… πέντε λεπτά.

Ο Ολυμπιακός με αυτή την νίκη βρίσκεται μαζί με τον Άρη στην πρώτη θέση έχοντας 16 βαθμούς ενώ ο ΟΦΗ έμεινε στους έξι.

ΟΦΗ: Βάτερμαν, Ουές, Κοροβέσης, Λυμπεράκης, Σελίμοβιτς, Διαμαντής, Σακόρ, Μεγιάδο (87′ Νέιρα), Μπαλογιάννης (61′ Ντε Γκουζμάνς), Στράτζεον, Γιάννου (61′ Γκαρκαλατζίδης)

Ολυμπιακός: Σα, Ραφίνα, Σεμέδο, Σισέ, Χολέμπας, Εμβιλά, Καμαρά, Μπρούμα (69′ Πέπε), Βαλμπουενά (76′ Φορτούνης), Μασούρας (83′ Ραντζέλοβιτς), Χασάν (83′ Ελ Αραμπί).