Άνετα 4-0 ο Άρης την Βέροια

Ο Άρης φιλοξένησε σήμερα στο «Κλεάνθης Βικελίδης» την Βέροια στο πλαίσιο της  5ης φιλικής αναμέτρησης των «κιτρινόμαυρων». Οι Θεσσαλονικείς κάνοντας ένα σπουδαίο παιχνίδι πήρε την νίκη εύκολα απέναντι στην ομάδα της Ημαθείας με 4-0.

Οι «κίτρινοι» ξεκίνησαν με τους: Αναγνωστόπουλο, Βαλεριάνο, Σόουζα, Δεληζήση, Τζανακάκης Νίκιτς Μουμίν Πασάς Κάσσο Στεφάνοβιτς και Διαμαντόπουλο.

Στον πάγκο οι: Καντιμοίρης, Μαντζάρης, Τσουμάνης, Μαραγκός, Νέτο, Κλιγγόπουλος, Μπαργκάν, Λώττας, Καπνίδης, Ντούνης, Παυλίδης και Μιλούνοβιτς.

Ενώ η Βέροια ξεκίνησε με τους: Γιαγκιόζη, Πατσιαβούρα, Τσιότρα, Ράντζη, Τερζή, Νύκταρη, Λαζόπουλο, Σταυρίδη, Ζυγκερίδη και Μεξή.

Και αναπληρωματικοί ήταν οι: Σοϊλεμέζογλου, Τσοντάκης, Καψάλης, Σουλιώτης, Δαμιανάκης, Δόρης, Λάσκαρης, Λίταινας, Ντόγος, Μπαστιάνος και Ρούνει.

18.04 Ξεκίνησε η φιλική αναμέτρηση

Στο 8ο λεπτό ο Άρης εκμεταλλεύτηκε το λάθος της άμυνας της Βέροιας και με Γιάννη Πασά άνοιξε το σκορ.

Στο 18ο λεπτό ο Κάσσος μετά από ατομική προσπάθεια έκανε το σουτ αλλά η μπάλα πήγε ψηλά άουτ.

Στο 19ο ο Πασάς έκανε ένα σουτ αλλά η μπάλα κατέληξε άουτ.

Στο 28ο λεπτό η Βέροια έκανε την πρώτη της αλλαγή καθώς βγήκε ο Μεξής και μπήκε ο Καραγιάννης.

Στο 33ο λεπτό ο Λαζόπουλος έκανε ένα σουτ αλλά δεν ανησύχησε ο Αναγνωστόπουλος και μπλόκαρε εύκολα.

Στο 35ο λεπτό ο Κάσσος έχασε σπουδαία ευκαιρία να κάνει το 2-0 αφού έκανε το σουτ από το ύψος του πέναλτι αλλά η μπάλα κόντραρε στα σώματα.

Στο 37ο άλλη μια σπουδαία ευκαιρία για τον Άρη με τον Κάσσο να κάνει μια ωραία σέντρα, ο Διαμαντόπουλος πήρε την κεφαλιά αλλά ο Γιαγκιόζης απόκρουσε.

Στο 40ο ο Κάσσος κέρδισε πέναλτι το εκτέλεσε εύστοχα ο Διαμαντόπουλος  και έκανε το 2-0 για την ομάδα του Άρη.

18.50 Τέλος πρώτου ημιχρόνου

19.05 Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο

Ο Άρης ξεκίνησε με 4 αλλαγές το δεύτερο ημίχρονο… Μπήκαν ο Καντιμοίρης, Μπαργκάν, Ντούνης και Παυλίδης και βγήκαν ο Αναγνωστόπουλος, ο Πασάς, ο Κάσσος και ο Στεφάνοβιτς.

Στο 48ο λεπτό ο Άρης έχασε την πρώτη ευκαιρία για το δεύτερο ημίχρονο με το σουτ του Διαμαντόπουλου να καταλήγει άουτ.

Στο 61ο λεπτό άλλη μια ευκαιρία για τον Άρη με τον Νίκιτς να κάνει το σουτ από πλάγια θέση η μπάλα κατέληξε ψηλά άουτ.

Στο 63ο λεπτό ο Άρης πέτυχε και τρίτο γκολ με τον Παυλίδη να υποδέχεται ωραία την πάσα από τον Ντούνη έκανε το πλασέ και έκανε το 3-0.

Στο 70ο λεπτό ο κ. Σπανός έκανε άλλες τρείς αλλαγές με τους Σόουζα, Δεληζήση και Διαμαντόπουλο να αποχωρούν και τους Μαραγκό, Τσουμάνη και Καπνίδη να περνούν στην θέση τους.

Στο 75’ ο Λώττας μπήκε στην θέση του Νίκιτς.

Στο 82’ άλλες τρείς αλλαγές για τον Άρη με τους Νέτο, Μιλούνοβιτς και Κλιγγόπουλο να παίρνουν την θέση των Τζανακάκη, Μουμίν και Βαλεριάνου.

Στο 90ο λεπτό ο Άρης έκανε το 4-0 μετά από εξαιρετική ατομική προσπάθεια του Μιλούνοβιτς ο οποίος έκανε και το σουτ στέλνοντας την μπάλα στα δίχτυα.

19.54 Τέλος της αναμέτρησης, εύκολα νίκη του Άρη με 4-0