Άλλος Άρης στην Ευρώπη! “Άρπαξε” την νίκη, έβαλε τις βάσεις για την πρόκριση!

Ο Άρης κέρδισε με 2-3 σετ την Λινζ Στεγκ και θα γίνει νέο παιχνίδι την Πέμπτη

Βρέθηκε με την πλάτη στο τοίχο στο τάι μπρέικ αφού έχανε με 7-4, αλλά ο Άρης τα κατάφερε! Κέρδισε με 2-3 σετ την Λινζ Στεγκ, βάζοντας έτσι τις βάσεις για την πρόκριση. Σε σχέση με τα παιχνίδια του πρωταθλήματος, ήταν πολύ διαφορετική η σημερινή εμφάνιση και το θέμα της πρόκρισης στην επόμενη φάση του Challenge Cup, θα κριθεί την Πέμπτη. Οι δύο ομάδες θα παίξουν δεύτερο συνεχόμενο ματς και σε αυτό ο Άρης καλείται να “πετάξει” εκτός διοργάνωσης τον αντίπαλό του.

Η ροή του αγώνα…

Ο Άρης κέρδισε εύκολα το πρώτο σετ με 18-25 αλλά στο δεύτερο σετ έχασε με 25-14. Ξανά, “ήρθε” το προβάδισμα με 1-2 σετ (18-25), έπειτα η Λινζ Στεγκ ισοφάρισε (2-2 σετ) και στο πέμπτο σετ είχε το προβάδισμα με 7-4, ωστόσο ο Άρης “αντέδρασε” ιδανικά (12-15).

TA ΣΕΤ: 18-25, 25-14, 18-25, 25-18, 12-15