Γενικά
Χρυσή η Ξένου στο Ευρωπαϊκό Καράτε
![](http://i0.wp.com/yellowradio.gr/wp-content/uploads/2021/08/xenou-karate.jpg?resize=780%2C470&ssl=1)
Χρυσή αναδείχθηκε η Λυδία Ξένου στο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Καράτε του Τάμπερε! Η 14άχρονη Ελληνίδα αθλήτρια κατέκτησε την πρώτη θέση στην κατηγορία -54κ Νεανίδων και μετά το τέλος των αγώνων εμφανίστηκε συγκινημένη.
Αναλυτικά όσα αναφέρει η ενημέρωση της Ελληνικής Ολυμπιακής Επιτροπής:
«Συγχαρητήρια στην καταπληκτική Λυδία Ξένου που κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο στην κατηγορία -54κ Νεανίδων στο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Καράτε του Τάμπερε. Είναι μόλις 14 ετών και σίγουρα θα μας προσφέρει πολλές επιτυχίες και στο μέλλον».