Έπαιξε ως αλλαγή ο Ετέμπο κόντρα στην Πορτογαλία

Ήττα για την Νιγηρία (4-0) το βράδυ της Πέμπτης

Η Νιγηρία είχε δύσκολο έργο στο φιλικό της Πέμπτης απέναντι στην Πορτογαλία και το παιχνίδι ολοκληρώθηκε με ήττα (4-0) για το αντιπροσωπευτικό συγκρότημα της χώρας του Πίτερ Ετέμπο.

Ο ποδοσφαιριστής του Άρη δεν άρχισε ως βασικός στον σημερινό αγώνα, ωστόσο πέρασε στο ματς στο δεύτερο μέρος. Συγκεκριμένα, στο 69′ αντικατέστησε τον Αρίμπο ενώ στο 81′ είδε την κίτρινη κάρτα.

Η Νιγηρία βρέθηκε πίσω στο σκορ με 2-0 από το ημίχρονο (με πέναλτι στο δεύτερο τέρμα των Πορτογάλων) ενώ είχε την ευκαιρία να μειώσει σε 2-1 στο 79′ με εκτέλεση πέναλτι, ωστόσο δεν τα κατάφερε. Μετέπειτα, σε λίγα λεπτά έγινε το 3-0 καθώς και το 4-0 υπέρ της ομάδας του Σάντος.