Εμφατικό πέρασμα από το Βερολίνο για τη Μπάγερν

Εύκολη νίκη για την ομάδα του Τούχελ.

Μπορεί να κουβαλούσε έξτρα κόπωση από τη νίκη-πρόκριση εις βάρος της Άρσεναλ στο Champions League, όμως η Μπάγερν Μονάχου δεν είχε πρόβλημα να καθαρίσει με 5-1 την Ουνιόν Βερολίνου εκτός έδρας.

Ο Γκορέτσκα άνοιξε το σκορ στο 29’ για τους Βαυαρούς, με τον Κέιν να διπλασιάζει τα τέρματά τους στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου.

Ο Μίλερ ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 3-0 στο 53’, με τον Τελ να σκοράρει και αυτός στο 61’, πριν ξαναχτυπήσει ο Μίλερ για το 5-0 στο 66’.
Οι πρωτευουσιάνοι κατάφεραν απλώς να μειώσουν με τον Φέρτεσεν στο 90’, με την ήττα αυτή να είναι η τρίτη συνεχόμενη για την Ουνιόν – και τη διαφορά από την τελευταία τριάδα να είναι μόλις τρεις βαθμοί.