Τρίποντο στο Περιστέρι και παραμένει «ζωντανή» η Κηφισιά

Σπουδαία νίκη για την ομάδα του Κώστα Μπράτσου.

Η Κηφισιά έμεινε ζωντανή στη μάχη της παραμονής στη Stoiximan Super League. Η ομάδα των βορείων προαστίων νίκησε 2-1 τον Ατρόμητο στο Περιστέρι και παρότι είναι κάτω από τη ζώνη του υποβιβασμού, η μάχη φούντωσε για τα καλά.

Οι Περιστεριώτες προηγήθηκαν στην πρώτη τους καλή στιγμή στο ματς. Μετά το λάθος του Τσάπαν, ο Αγκιμπού Καμαρά διέσχισε το μισό γήπεδο και νίκησε σε τετ-α-τετ τον Νικοπολίδη στο 16ο λεπτό.

Η Κηφισιά στάθηκε καλύτερα στο δεύτερο μέρος και βρήκε δύο γκολ σε διάστημα τριών λεπτών. Αρχικά ισοφάρισε στο 64ο λεπτό με τον Σναϊντερλάν μετά από εκτέλεση φάουλ του Πρίτσα. Τέσσερα λεπτά μετά ο Κλωναρίδης έβγαλε μια γλυκιά σέντρα από τα δεξιά και ο Σάντος με ωραία κεφαλιά έστειλε την μπάλα στο βάθος της εστίας.

Με αυτό το τρίποντο η Κηφισιά έφτασε τους 28 βαθμούς και έχει έναν βαθμό λιγότερο από τον Βόλο και δύο από τον Παναιτωλικό. Ο Ατρόμητος έχει 34.