Μόλις δύο βαθμοί μετά το 80′ για τον Άρη φέτος

Δεν μπορεί να αλλάζει την κατάσταση στο τελευταίο κομμάτι του παιχνιδιού η ομάδα του Άρη.

Οι κιτρινόμαυροι φέτος έχουν καταφέρει να πάρουν αρκετές νίκες, και να βρίσκονται μπροστά στα περισσότερα παιχνίδια. Όταν όμως κάτι πάει λάθος η αντίδραση έρχεται σπάνια…

Σε 33 ματς ο Άρης έχει πάρει 59 πόντους, αλλά τους έχει κατακτήσει κατά κύριο λόγο στα πρώτα λεπτά του αγώνα. Όταν ένα ματς πάει στραβά μόλις δύο φορές το αποτέλεσμα άλλαξε μετά το 80ο λεπτό.

Η πρώτη φορά ήταν στο Περιστέρι, όταν με το σκορ στο 2-1 υπέρ του Ατρομήτου ο Λούκας Σάσα ισοφάρισε σε 2-2, ενώ η δεύτερη ήταν με το γκολ του Μήτρογλου στο Γ.Καραϊσκάκης και την ισοφάριση σε 1-1 από τα 11 βήματα.

Aπό την άλλη σε 17 άλλες περιπτώσεις που είτε ο Άρης πήγε στο 80′ όντας πίσω στο σκορ είτε δέχθηκε γκολ στο τελευταίο κομμάτι του παιχνιδιού δεν μπόρεσε να αντιδράσει.