ΔιεθνήΠοδόσφαιρο

Με άρωμα… Λεβάντε η πτώση της Ρεάλ από την κορυφή! (video)

Σοκαριστική ήττα υπέστη η Ρεάλ Μαδρίτης στην έδρα της Λεβάντε, με 1-0, για την 25η αγωνιστική του πρωταθλήματος Ισπανίας. Η “βασίλισσα” έπεσε έτσι από την κορυφή και πάει στο Clasico της επόμενης Κυριακής (1/3),  όντας στο -2 από την Μπαρτσελόνα.

Ως δεύτερη θα πάει στο Clasico της επόμενης εβδομάδας η Ρεάλ Μαδρίτης, καθώς το γκολ του Μοράλες στο 79ο λεπτό της αναμέτρησης, έριξε τη “βασίλισσα” στο καναβάτσο, με τη Λεβάντε να παίρνει μία τεράστια νίκη, κάνοντας παράλληλα το καλύτερο… δώρο στη Μπαρτσελόνα, η οποία νωρίτερα είχε συντρίψει την Εϊμπάρ στο “Καμπ Νου” με Show του Λίονελ Μέσι.

Η Ρεάλ είχε τον έλεγχο καθ’ όλη τη διάρκεια του αγώνα, δημιουργώντας συνεχώς επικίνδυνες καταστάσεις στα καρέ της Λεβάντε, αλλά δεν κατάφερε να βρει το γκολ και στο τέλος το πλήρωσε ακριβά. Κι επειδή ενός κακού μύρια έπονται ο Αζάρ αποχώρησε τραυματίας στο 67ο λεπτό της αναμέτρησης και είναι αμφίβολη η συμμετοχή του στο ματς για τη φάση των “16” του Champions League κόντρα στην Μάντσεστερ Σίτι.