Λυκογιάννης: «Πετύχαμε μεγάλη ανατροπή»

Ο Άρης Λυκογιάννης στάθηκε στην εικόνα του ΠΑΟΚ στο τέταρτο δεκάλεπτο που χάρισε την νίκη στην ομάδα του.

Αναλυτικά oσα είπε στη συνέντευξη Τύπου:

«Αυτοκτονήσαμε από τον τρόπο που ήρθε η προηγούμενη μας ήττα. Σήμερα είχαμε αρκετά σκαμπανεβάσματα στο ματς και επιτρέψαμε στον Άρη να μπει στο παιχνίδι. Είχαμε ένα πάρα πολύ κακό τρίτο δεκάλεπτο. Στο 4ο είχαμε μια καλή αντίδραση γιατί μετά από ένα τάιμ άουτ που πήραμε, αισθανόμασταν ότι υπήρχε πολλή πίεση και δεν υπήρχε κανένας λόγος για κάτι τέτοιο.

Διαβάσαμε καλά τον αντίπαλο, χτυπήσαμε στα αργά πόδια του Ντραγκίτσεβιτς, και βρήκαμε έναν παίκτη που θα πάρει 3-4 καλές επιλογές στην επίθεση και να ευστοχήσει, τον Τέρνερ. Πετύχαμε μεγάλη ανατροπή και νίκη. Καλή συνέχεια στον Άρη και εμείς κοιτάμε το επόμενο παιχνίδι».